Reference
/
Scoreboard

Multimediální vybavení KV Areny

Renovovali jsme multimediální LED kostku v KV Areně. Nový LED zobrazovač poskytuje zcela unikátní vizuální zážitek z každé hry. Nabízí moderní grafiku a animace, umožňuje vytvářet libovolné scény, zobrazovat medailonky hráčů, přehrávat opakované záběry a využívat řadu dalších efektů a funkcí. Každý zápas je proto nezapomenutelný a interaktivní zážitek pro všechny diváky a návštěvníky.

KV Arena a Hala míčových sportů v Karlových Varech využívají náš výsledkový servis Scoreboard-System.com.

V předchozích letech jsme v KV Areně také opravili a modernizovali systém IPTV okruhu, kde v rámci více než 60 ks televizí rozmístěných v prostorách stadionu může obsluha režie libovolně přepínat obsah na jednotlivých obrazovkách díky našemu rozhraní NODEPLY.cz. Systém NODEPLY.cz lze díky volitelným doplňkům použít i jako vyvolávací systém. Takto ho například KV Arena využila pro odbavení uprchlíků v rámci provozu centra KACPU na jaře roku 2022.

Výsledkový servis pro zimní stadion Most

Pro našeho obchodního partnera jsme dodali kompletní vybavení pro realizaci instalace nového výsledkového servisu a LED zobrazovačů na zimním stadionu v Mostě. Součástí dodávky byla kromě LED obrazovek a výsledkového SW ScoreBoard-system.com také siréna, světla za branky a displeje časů do šaten.

Scoreboard ve sportovní hale v Mariánských Lázních

Výměna historické časomíry za nový výsledkový servis ScoreBoard-sytem.com včetně LED obrazovky o rozměrech 3,072 x 2,304 metru v Mariánských Lázních. Sportovní hala se nejčastěji využívá pro basketbal a volejbal, má široké využití při podzimní a zimní přípravě místních sportovních klubů, aktivně jí využívají školy, soukromé společnosti i rekreační sportovci.

Výsledková tabule pro házenkářskou halu STaRS Karviná

Výsledkový servis a LED tabule ScoreBoard-system.com ve sportovní hale STaRS v Karviné. Naše technologie využívá při zápasech nejenom místní házenkářský klub, ale i ostatní sportovní oddíly. 

LED zobrazovač ve Sportovní hale Chodová Planá

Stavba malé sportovní haly v Chodové Plané byla zahájena už v roce 2018 první studií inspirovanou podobnou halou v nedalekém Srní. V následujících letech po schválení projektové a prováděcí dokumentace začala realizace samotné stavby. Na dokončení nového sportovního stánku jsme se podíleli dodávkou multifunkční výsledkové LED tabule eLite iVision a našeho ovládacího SW ScoreBoard-system.com.

Saint Dominic School, Bangkok, Thajsko

Naše pilotní a první asijská zakázka ScoreBoard-system.com s příslušenstvím pro kompletní obsluhu basketbalu, volejbalu a fotbalu. Naše technologie putovala do thajského Bangkoku do Saint Dominic School. Dodávka obsahovala THREE ScoreBoard-system.com pro uvedené míčové sporty, displeje na zobrazení útočných časů (14/24 sekund), externí MIDI ovladač, pneumatickou sirénu a externí displej času do šaten.

HK Poprad

Tento projekt byla opět výzva: jak udělat za dostupné peníze v době zdražování, funkční multimediální kostku do tréninkové hokejové haly v Popradu. Výsledný efekt stál za to.

Přední plocha pro diváky má 3,072m x 2,304m P6 a tři malé informační plochy též P6. Boční plochy jsou jen v principu informační tabule pro hráče. Ukázalo se, že to byla velmi dobrá myšlenka, protože rám nemusel být honosný a pro tréninkovou halu je celé řešení až skoro komfortní.

Scoreboard-system.com řešení v režii byl rozšířen o časy do šaten, celkem 8 nástěnných monitorů NEC, které s plnou grafikou informují hráče o průběhu hry. I tyto plochy v šatnách si admin může graficky upravit dle potřeb, jaké informace hráči v šatnách potřebují. V místnosti horního baru pak byla dodána TV Samsung, která též přenáší na složeném obrazu informaci o stavu zápasu, druhá třetina slouží pro nabídku baru a třetí část pak pro reklamní smyčku sponzorů. Tímto byla instalace zcela odlišena od jiných běžných hokejových arén a co je hlavní za opravdu příznivou cenu.

V návaznosti na spokojenost zákazníka jsme byli následně osloveni o doplnění stávajícího zvuku haly dodaný jiným zhotovitelem. Problém byl ve velmi špatném vyřešení odhlučnění haly, kde odraz zvuku trval reálných 11 vteřin a tlampače, které byly použité ještě problém zvýšily. 

Proto jsme se rozhodli, že za investorem zvolený budget dodáme i dozvučení MM kostky a to v podobě 2setů OMNITRONIC BOB reproboxů + techniku do časomíry. Projekt tím byl zachráněn, protože 4" satelitní koaxiální reproboxy BOB velmi čitelně reprodukují hudbu a mluvené slovo bez velkých odrazů, takže i celkem hlasitá hudba neměla negativní odrazy.

Na závěr informace, na kterou jsme hrdí - i přes nepříznivé ceny na trhu, které se počas instalace odehrávaly, jsme dokázali zajistit stejnou cenu, jaká byla do projektu vložena. Jediné navýšení bylo ozvučení, které však nebylo součástí vstupní nabídky a dokončovala se až jako samostatná objednávka ozvučení MM kostky.MFK Ružomberok - výsledkový servis + multimedia

Zadání projektu bylo: obnovit původní výsledkovou tabuli, která se mimo zápas otáčí od stadionu na druhou stranu k hlavní silnici. Vzhledem k referenci v Michalovcích, kde jsme podobnou referenci již realizovali, byl tento úkol celkem snadný.

eLitevision P8 se svítivostí 8000nitů, 6400x3480mm tabule se dle zadání otáčí před zápasem směrem k divákům. Jakmile zápas skončí, vypne se program výsledkového servisu, spustí se Nodeply reklamní přehrávač a tabule se otočí směrem k velkému parkovišti za stadionem, kde po celý týden slouží jako reklamní médium.

Výhody instalace jsou jednoznačné - při investici do výsledkové tabule se náklady finančně vrátí možností pronájmu obrazové plochy. Druhá výhoda je automatické čidlo jasu, které už tak nízký maximální příkon 540W/m2 (měřeno při plné bílé a 100% jasu) - energie jsou tím pádem poloviční oproti běžným obrazovkám a to i s celkem podstatným parametrem, že tato LED obrazovka má i při tak nízké spotřebě asi o 20% vyšší svítivost než běžné obrazovky - 8000nitů. 

LED obrazovky ve Sportovní hale Borky Kolín

Nová sportovní hala Borky v Kolíně je vybavena našimi LED výsledkovými tabulemi a ovládacím SW SCOREBOARDsystem.com pro míčové sporty. V hale jsou LED obrazovky o rozměrech 064 x 1,6 metru a 2 x 1,5 metru, které slouží pro výsledkový servis sportovních utkání, reklamní sdělení i interaktivní komunikaci s diváky. Novou sportovní halu, která moderním způsobem navazuje na tradici prvorepublikových sokoloven, navrhla známá architektonická kancelář ov-a pod vedením Štěpána Valoucha a Jiřího Opočenského.

Výsledkový servis a obrazovky pro zimní stadion Sokolov

Pro zimní stadion v Sokolově jsme dodali nové multimediální LED výsledkové tabule a velkoplošnou reklamní LED obrazovku nad hlavní vstup.

Kunsteisstadion Crimmitschau im Sahnpark - Německo

Multimediální LED zobrazovač bude sloužit klubu EISPIRATEN CRIMMITSCHAU hrající DEL 2. Návštěvníci se můžou těšit na detailní barevné zobrazení informací o hokejových zápasech. Zároveň lze LED obrazovku využít pro reklamní účely a propagaci sportovního klubu. Další využití je plánováno pro závody v rychlobruslení a také pro veřejné bruslení. LED Scoreboard je zavěšen na původní konstrukci staré časomíry. Ovládání obrazovky je možné z režie stadionu i lavice časoměřičů.

https://www.eispiraten-crimmitschau.de

ICE PARK - Beaufort LUCEMBURSKO

Nově instalovaný LED zobrazovač SCOREBOARD-system v lucemburském hokejovém klubu Beaufort Knights, který hraje Belgickou Národní Ligu.

Pravidla hry jsme nastavili hlavně pro soutěže žákovské hokejové ligy, ale samozřejmostí byla i podpora pro ostatní sporty, které hokejový areál využívají. LED obrazovka je umístěna mimo stadion pod zastřešenou konstrukcí, která je pozinkovaná. Netradičně umístěné LED zobrazovače si vyžádalo netradiční umístění míst pro diváky.

Ve spodní části Scoreboardu je možně během zápasu zobrazovat atraktivní multimediální obsah.

Řízení celého systému je možné z lavice časoměřičů nebo prostor pokladny, který se bude využívat hlavně pro veřejné bruslení.

Basket Iskra Svit (SK)

Tak už i basket club ve Svitu na Slovensku má řešení SCOREBOARD BLACK BOX - (http://scoreboard-system.com/index.php

Aby instalace nebyla jen o jedné tabuli, rozvětvili jsme tento systém na více obrazovek:
Hlavní výsledková tabule, oproti této tabuli je doplňková technická 1x1m tabule pro rozhodčí a komisaře. Za hráči jsou pak FullHD monitory s kopií hlavní výsledkové tabule. Tu samou kopii vidí i komisař na svém stole. Poslední monitor má pak u sebe obsluha, která na zápas dohlíží.

K celému výsledkovému servisu pak byly doplněny i dvě tabule s útočným časem a vestavěnou sirénou (Shot Clock: http://scoreboard-system.com/index.php)

Dukla Banská Bystrica - atletický stadion

Dukla v Banské Bystrici je velmi impozantní stadion, kde je atletický okruh i fotbalové hřiště. Vzhledem k rozměrům stadionu se investor rozhodl pro variantu LED obrazovky eLitevision P8 9,6m x 4,8m 1200x600 bodů. (10x5 kabinetů). Vše jsme dodali včetně ocelového rámu s betonováním, optické trasy mezi tabulí a režií, potřebné vybavení režie - scoreboard system software, videoprocesor, HDMI rozvody.Uživatelé takto jednoduše umí obsloužit zápas fotbalu i přepnout na kamery nebo software pro atletiku.

MFK Michalovce (SK)

Výsledková tabule unikátních parametrů!
8,64metrů šířka, 4,8m výška - 41,47m2. Tato obrovská plocha se natáčí kolem své osy o 180° dozadu za stadion, kde je FAN zóna pro letní koncerty s velkoplošnou obrazovkou. Rozlišení P8 umožní rozlišení  1080 x 600 obrazových bodů. Co je na tomto díle navíc skvělé, to je jas 10.000nitů. klasické venkovní obrazovky mají z 90% maximální jas o hodnotách do 6500nitů. Tato obrazovka je tedy skoro dvojnásobek výkonnější. Toto  se ocení v momentě kdy svítí proti obrazovce slunce. Tato LED SMD obrazovka umožní dokonalý obraz i při přímém svitu slunce. 

MFK Zemplín Michalovce tak získal multimediální plochu na videa, fotky, výsledkové skóre a zároveň i plochu na letní koncerty, kde při otočení pro 180° za stadionem vyroste festivalová plocha pro tisíce lidí.

Dárkem pro klub bylo i 96 kabinetů, které jako perimetry tvoří reklamní obrazovku okolo herní plochy. Kabinety jsou sice starší, ale umocňují přechod z nudného hřiště na moderní multimediální stánek zábavy. Sponzoři, klubová videa, fotky a medailónky hráčů, nové 3D logo ve vývoji, to vše jsou jen střípky nové tváře prvoligového klubu MFK Zemplín Michalovce.

Sportsareana v Sandefjordu (Norsko)

Instalace ScoreBoard-system.com ve Sportsareana v Sandefjordu v Norsku se používá především pro zápasy nejvyšší úrovně házené, ale také jako multisportovní aréna pro dospělé i mládež. Řešení ScoreBoard-system.com tedy používá několik rozlišných skupin uživatelů.

 

Šablony v systému jsou přizpůsobeny vnitrostátním předpisům Norské házenkářské federace, ale zároveň je lze použít i pro jiné sportovní zápasy nižší úrovně, pro použití ve školách a v tamních sportovních klubech.

 

LED obrazovka o rozměrech 3 x 5 metrů (P4,8 mm) byla dodána našim norským partnerem Media System AS a nakonfigurována pro několik nastavení – možnost zobrazení výsledkových informací na horní straně obrazovky s produkcí videa / kamery v poměru 16: 9 pro zbytek, možnost zobrazení výsledkové tabulky v dolní části a produkcí kamery 16: 9 výše, možnost zobrazení informací o zápase na celé obrazovce (viz. obrázek). Všechny navržné možnosti lze snadno změnit před každým zápasem.

 

Systém krom házené slouží k odbavení indoorových fotbalových zápasů.

Nitra, fotbalový stadion pod Zoborom, Scoreboard + perimetry

Na fotbalovém stadionu FC Nitra byly nainstalovány 2 LED SMD obrazovky o rozměrech 4,8 x 2,88 metru typu SuperStage P10. Hliníkové a bezúdržbové řešení s pasivním chlazením. Kabinety se vyznačují především kvalitní elektronikou a spolehlivým provozem. Obrazovky mají nízkou spotřebu energie a nulovou provozní hlučnost. Dále jsme na stadionu instalovali 108 metrů dlouhý LED perimetr P10 řízený softwarem MADRIX. Nutností byla optická trasa a převodníky, aby byl signál synchronizován po celé ploše mantinelu. Součástí dodávky byla i ScoreBoard-system.com konzole do režie a videoprocesor, které zajišťují snadnou obsluhu celého systému jednou osobou.

Po víceletém provozu je naprostá spokojenost investora s jednoduchostí aplikace a přehledností systému pro obsluhu. Na perimetrech velmi snadno během vteřiny stopnou reklamy a pustí nápisy Gól a smyčku sponzorů. Využívají i jiné textové a grafické možnosti perimetrů a obrazovek na tzv. wow momenty a komunikaci s diváky.

Fotbal Chelsea

FC Chelsea od nás prostřednictvím partnera zakoupila v roce 2019 tři systémy ONE ScoreBoard-system.com pro odbavení fotbalových zápasů.

První Black Box putoval na stadion pro juniory a díky velké spokojenosti byl zakoupen týž systém pro dámský stadion (King's Meadow Stadium, Kingston Upon Thames.

Třetí systém (single verze) byl použit jako záložní systém rovněž pro ženy tohoto slavného klubu.

LED Scoreboard - Peiting

V roce 2018 jsme provedli instalaci LED Scoreboardu v Německu, na jihu Bavorska v městě Peiting. 
Scoreboard iVision P6 je namontován na pochozí pozinkované konstrukci a má celkovou plochu cca 18 m2. 
Kompletní ovládání systému Scoreboard-System ONE - HOCKEY je umístěno v kabině časoměřičů, která se nachází za mantinelem u červené čáry. 

Výsledková tabule FK Pohronie (Žiar nad Hronom)

Jeden z dalších prvoligových stadiónů FK Pohronie získal též naše řešení v podobě výsledkové tabule. Díky propojení optickými vlákny byla LED SMD obrazovka usazena v rohu oproti hlavní tribuně, a s velikostí 6.144m x 4.096m umí zobrazit výsledky, videa, fotky a další obsah s pěknou viditelností přes celý stadión. 

Obrazovka má jednu pěknou vlastnost, je bezventilátorová, navíc průvzdušná, takže vítr, který na tuto plochu naráží částečně projde mezi diodami a poté obrazovka s takovou plochou lépe odolává náporu větru při vichřicích. Právě pro tuto maličkost jsme mohli obrazovku esteticky usadit na jeden kulatý pilíř a je tedy i vkusným doplňkem stadiónu. 

Co je zajímavost, že mimo jedné bouřky, jsme k této obrazovce neměli od roku 2017 jediný výjezd na servis. Pasivní chlazení totiž eliminuje vtahování prachu, vlhkosti z okolního prostředí a tedy elektronika je ve svém optimálním prostředí.

K výsledkové tabuli klub zakoupil i licenci www.SCOREBOARD-SYSTEM.com pro fotbal + videoprocesor pro možnost zobrazení volitelných obrazových vstupů na tuto obrazovku (kamery, výsledkový software, obraz z ntb apod.)
Nabízíme komplexní řešení multimediálních a audiovizuálních projektů, LED zobrazovačů pro sport a reklamu, veřejné a venkovní LED osvětlení.
Prohlédněte si naší referenční tiskovinu.
HDT impex, s.r.o.
Botanická 3
362 63 Karlovy Vary - Dalovice
Česká republika


Po-Pá: 8:00-17:00
+420 353 222 267
info@HDT.cz


HDT SK, s.r.o.
Borekova 37
821 06 Bratislava
Slovensko


Po-Pá: 8:00-17:00
+421 245 640 387
info@HDTSK.sk